Regulace

REGULACE TR 0301 sc

REGULACE TR 0301 sc

Solární regulátor Steca TR 0301 sc je základním řešením pro Váš solární systém, pro který zajišťuje bezpečný a dlouhodobý provoz. Mikroprocesorem řízený regulátor hlídá a řídí solární zařízení s jedním kolektorovým polem a Váš zásobník. Regulátor disponuje grafickým displejem, na kterém jsou hodnoty solárního okruhu vizualizované. Přehledný displej zaručuje jednoduché ovládání přes důsledné ovládání piktogramy.
Vedle řízení solárního zařízení přebírá regulátor také důležité hlídací a bezpečnostní funkce. Parametry zařízení a měřené hodnoty je možno sledovat na podsvětleném grafickém displeji a měnit je. Provozní bezpečnost zařízení je zajištěna propracovanou diagnózou závad. Vícebarevný a podsvětlený LCD-displej zaručuje rychlé a spolehlivé nalezení chyb a pomáhá při jejich rychlém odstranění.
Regulátor poskytuje maximálně tři vstupy pro snímání teplot a jeden výstup pro řízení čerpadlo solárního okruhu. Součástí dodávky regulátoru je i čidlo teploty kolektoru (typ PT1000) a čidlo teploty zásobníku (typ PT1000). Další funkce regulátoru TR 0301 sc jsou: omezení teploty zásobníku, trubkové funkce kolektoru, ochrana proti zamrznutí, funkce pro čas dovolených popř. funkce zpětného ochlazení. Dále je možno volit zobrazování teploty v stupních Celsia nebo Fahrenheita. Oproti původně nabízenému typu TR 0301 je možné použít funkci regulace otáček oběhového čerpadla, která umožňuje zvýšit zisky levné solární energie.

Montážní a provozní předpisy (PDF 907 kB)

Regulace TR 0201REGULACE TR 0201

Nejjednodušší regulátor solárního systému se dvěma vstupy a jedním reléovým výstupem. Regulátor má 1 přepínač – ruční nebo automatický režim. Funkce: maximální dovolená teplota zásobníku, nastavení zapínací a vypínací hystereze, funkce vakuových kolektorů a protimrazová funkce. Možno použít pro jednoduchou poměrovou regulaci (např. přečerpávání zásobníků, předehřev zpátečky pro podporu vytápění a pod.).

Montážní a provozní předpisy (PDF 653 kB) 

REGULACE TR 0603 mc

REGULACE TR 0603 mc


Regulátor Steca TR 0603 mc představuje optimální řešení pro většinu solárních systémů. Nabízí 6 vstupů pro čidla a 3 výstupy pro případné ovládání prvků v solárním systému. Regulátor je plně programovatelný a je schopen zaznamenat nejvyšší a nejnižší teploty na daném čidle. Je vybaven funkcemi pro cirkulaci, pro ohřev přídavnými zařízeními, pro ochranu proti námraze na kolektoru, pro měření množství tepla a j. Poskytuje ovládání pro 32 standardních přednastavených systémů, je schopen poradit si např. s výměníkem, podporou vytápění, přečerpáváním zásobníků, a pod. Oproti původnímu regulátoru TR 0603 má nejen rozšířený počet programů, ale i možnost záznamu provozních dat na SD kartu pro následné zpracování v počítači. Jedná se o klasický ASCI formát, který lze editovat např. programem MS Excel. Regulátor je uživatelsky velice snadno ovladatelný a je v češtině.

Montážní a provozní předpisy (PDF 2,1 MB)