Energetické štítky zásobníků

Datum: 21.9.2015
Na konci září vstupuje v platnost nová EU směrnice ErP, která upravuje požadavky na vybrané výrobky spotřebovávající energie, z naší produkce se tato povinnost týká zásobníků Storatherm.

ErP ready

Zásobníkové ohřívače vody do objemu 2000 litrů podléhají v této směrnici určitým minimálním požadavkům, přičemž povinnost opatřit zásobník štítkem je do objemu 500 litrů.

Energetický štítek daného výrobku (v našem případě zásobníku) určuje vždy vlastnosti samotného výrobku, nicméně ve směrnici je definován i tzv. systémový štítek, který odráží účinnost celé topné soustavy, respektive všech důležitých komponent instalovaných v soustavě. Reflex je se svojí novou paletou zásobníků na tyto požadavky připraven a je schopen nabídnou varianty všech vyšších energetických tříd A, B a C. Snížení spotřeby energií u zásobníků znamená použití kvalitnější izolace.

rECOflex

Právě pro splnění nových požadavků vyvinul Reflex novou izolaci rECOflex. Polyuretanová pěna s uzavřenou buňkou vytváří při vypěnění velké množství mikroskopických buněk tak malých, že prostup tepla a vlhkosti jsou dramaticky sníženy. Zásobníky do 500 litrů jsou do této inovativní izolace kompletně zapěněny a tím vykazují velmi malé ztráty energie. Odolnost proti požáru odpovídá podle DIN 4102 třídě B2.

Další, detailnější informace k novým typům zásobníku připravujeme….